Fűtés 
- Egy átlagos háztartásban a felhasznált összes energia csaknem háromnegyedét fűtésre fordítjuk. Egy kis odafigyeléssel azonban könnyen csökkenthetjük a fűtési költségeinket.
- Fűtésünk optimális energiafelhasználását már a tervezéskor érdemes pontos méretezéssel kialakítani
- Az ablakok alatt elhelyezett fűtőtestek segítik, hogy a beáramló hideg levegő összekeveredjen a szoba felfűtött levegőjével, így hőérzetünk kellemesebb lesz.
- A rendeltetésének megfelelően próbáljunk beállítani egy-egy helyiség hőmérsékletét. A kellemes közérzethez például a nappaliban 20 ºC, a gyerekszobában 22 ºC, a hálóban 18 ºC ajánlott.
- Mindig csak ott és annyit fűtsünk, ahol és amennyire szükséges. Ha napközben hosszabb időre elmegyünk otthonról, érdemes alacsonyabbra állítani a termosztátot, vagy elzárni a radiátorokat, letekerni a konvektort.
- Ellenőriztessük minden évben szakemberrel a kazánt, konvektorokat, így akár 5-10 százalékkal is csökkenthet a fűtés költsége!
- Az alacsonyabb hőmérsékletet is melegnek érezzük, ha elég párás a levegő.
- Ha naponta legalább kétszer 3-5 percig szellőztetünk kitárt ablakokkal, akkor az elhasznált levegő gyorsan és tökéletesen kicserélődhet a kinti friss levegőre. A hosszú ideig résnyire nyitva hagyott ablakokkal csak az utcát fűtjük, és a szoba kihűl.
- Az ablakokon besütő nap energiája télen is jól hasznosul, naplemente után azonban lehűl az ablakfelület, ezért húzzuk be a függönyt, eresszük le a redőnyt.
- Ne zárjuk körül bútorokkal a fűtőtestet, és ne lógjon rá a függöny, mert így megakadályozzuk a meleg levegő áramlását.
- Szereljünk hőtükörfóliát a radiátorok mögé fűtési, így a fűtési energia akár 5-6 százalékát is megtakaríthatjuk!